By A Web Design Company

Kā es gāju čehu sēkliņpērlītes pirkt…

 

Bija man uznākusi luste papildināt savus pērļu krājumus ar 11 izmēra čehenēm*, tikai nebija izlemts kad, kur un kādā daudzumā tiks iepirkti kārtējie dārgumi. Pirmdien pēc peldbaseina, Guga** ieminējās, ka derētu aizšut līdz t/c „Alfa”, atmiņā atausa forumā dzirdētā alfas bāze, kurā vēl nav būts, tāpēc bija izlemts aizdoties izlūkos līdz alfai.

 20 minūšu ceļš mums izvērsās par stundu, bet bijām tikušas līdz galamērķim, paverot AS „ Alfa” masīvās durvīs nonācu patumšā priekšnamā, kāpjot uz 4. stāvu sastapos ar ar vientuļu, nostaļģijā grimstošu caurlaides būdiņu, kas atsauca manas atmiņas par pirmo mammas darbavietas apmeklējumu. Mamma toreiz strādāja līmes rūpnīcā, PSRS laikā rūpnīcās caurlaides posteņu bija neskaitāms daudzums, kurās sēdēja vai nu dikti smaidīgas vai dikti dusmīgas vecenes, kuras vienmēr zināja visu par visiem. Veiksmīgi tikusi Alfas pērļu bāzes istabiņā, kura likās divreiz mazāka par Mortīcijas kambaru, sāku pētīt piedāvājumu. Priekš iesācēja te ir pietiekami daudz: ir gan furnitūra zelta, sudraba un vara krāsās, ir gan stikla, akrila un koka bumbas , kristāliņi, kabašoni un protams sēkliņpērlītes, kurām arī pievērsu vislielāko uzmanību.

Kaut kas nav labi ar mani, baigi velk uz rozā, jo tiku pie šādas tādas furnitūras, spilgti Bārbijrozā, bāli Bārbijrozā, persiku/karameles krāsas un metāliski zaļi-violetajām pērlītēm, diemžēl daudzas pērlītes nebija ar izmēra marķējumu, bet pārdevējs zvērēja, ka pērku 11 izmēru. Nopriecājos, nu būs 0/11 izmēra pērlītes kabašonēšanai un koka bumbu appērļošanai. Atbraucot mājās un sākot appērļot bumbu pēc Lisas-Businkas shēmas sapratu, ka kaut kas neštimmē. Salīdzināju jaunās pērlītes ar Buļļu bāzē pirkto 11 izmēru, konstatēju, ka esmu tikusi vai nu pie 0/9 vai neredzētā 0/10 izmēra sēkliņpērlītēm, nu būs jādomā, kur tās izmantot?

Pērles.lv veikaliņā diemžēl neko iedvesmojošu starp 11 izmērā pērlītēm neatradu, tāpēc no veikala izgāju  neiztērējot ne santīma, un sajutos izšķiedējusi laiku, jo tagad nācās skriet pie magdarba vadītāja. Tikšanās Kaļķos*** neko labu neiedvesa, jo nokavējos, ar darba vadītāju saruna nebija diez ko patīkama, jo iztraucēju no sanāksmes, un sevis mīļotās palutināšanai gāju uz Žagatasbodi****, metot līkumu bulciņām. Žagatu bodē gāju pētīt čehenes, tur bija neredzēti mazie izmēri 0/12, 0/13, 0/14 un pat 0/15, nopirku laikam 0/15 tumši zaļas un skaistas tipa 11 izmēra violetas sēkliņpērlītes, kuras mājās izrādījās bik lielākas nekā cerēts, bet zaļajām ir tik mazi caurumiņi, ka labi, jaiznāk vienreiz izvērt adatu ar diegu, bet tīra fantastika, ja divas reizes.

Nobēdājusies, ka nav sapirkt gribētais un vīlusies veikalos, kuros iepirkos pirmo reizi, secināju, ka jāizšuj paraudziņš ar pērlītēm, ko arī paveicu, ka arī jābrauc uz buļļu bāzes „Dāmu paradīzi”, jo tā pārbaudīta vērtība, kaut brauciens uz turieni aizņem ne mazāk 2-3stundas, nekas pavasarī braukšu ar riteni.

Paliek tikai atvērts viens jautājums, kura veikala marķējums ir pareizais?