By A Web Design Company

Kā man gāja pirmajā rotu konkurā

Ziemas sesijas laikā „ Žagatas bode” izsludināja aksesuāru un rotaslietu konkursu ar tēmu „Krievzeme”. Nu bija atkal iemesls ķerties pie saviem pērļu un akmeņu krājumiem, kas nebija cilāti kopš ziemassvētkiem.

Rokdarbu otrdienās spriedām ar draudzenēm, kas ir īsteni krievisks un kādas krāsas mums asociējas ar lielajiem kaimiņiem, protams it visas viņu karoga krāsas, tāpēc pirmais mēģinājums bija sarkanā krāsā, tomēr nākamajā dienā iepriekšējā vakarā izdarīto izbrāķēju, jo likās , ka visiem būs sarkans.

Kobaltzilo krāsu vispār noignorēju, nepatīk kā tāda un zilās krāsas pērles manos krājumos ir izteiktā mazākumā, pirkt ko tādu konkursam, līdz kura termiņa beigām ir palikusi tikai nedēļa man roka necēlās.

Nu tad bija palikusi pēdējā iespēja ieskatīties dziļi sevī, un meklēt savas saknes krievu kultūrā. Lai cik daudz bērnībā nav skatīts un lasīts pasaku, tomēr vislielākās ilgas manī izraisa Sankt -Pēterburga ar saviem nebeidzamajām strūklakām, Peterhofa ar savu grandiozitāti, kuru noteikti vēlos apmeklēt un pareizticība un bizantiešu kultūra, kurai bija liela ietekme uz krievu mākslu, Krievijā dievnamu kupoli bieži vien ir spilgti tirkizzili ar zelta krustiem rotāti.

Tāpēc izvēlējos appērļot ikonu, ko veiksmīgi biju atradusi savās mājās. Viens no priekšdarbiem bija aplauzt ikonas lēto un necienīgo plastmasas ietvaru un netīro striķi, laikam šis nieciņš kādam no mājiniekiem bija automašīnas talismans, jo vienā pusē ir Jēzus Kristus, bet otrajā pusē laikam bija svētā Nikolaja ģīmetne.

Lai cik grandiozas dažkārt ir mūsu ieceres, laiks ievieš savas korekcijas, tāpēc masīvās daudzposmu ķēdes vietā, kulonu turēja trīs zeltainas ķēdītes. Ķēdītes tika veidotas vienkāršā tehnikā, bet kā man svīda pirksti, jo tās uzsāku veidot tikai kādu stundu pirms konkursa termiņa beigām. Tik ātri es neesmu nokļuvusi Vecrīgā kā tovakar, jo vēl 17:45 biju pie vecās Ģertrūdes baznīcas un jau 17:55 Līvu laukumā.

Ko vairāk par konkursu var lasīt internetā:

http://www.zagatasbode.lv/forums/viewtopic.php?t=1420

http://www.zagatasbode.lv/konkursi/krievzeme.html

http://www.zzl.lv/news/v-vecrige-vystavka-prodazha-ukrashenii-a-lya-ryuss?picture_id=59095