By A Web Design Company

Kā es mācīju turku auklu

Nu jau ir mēnesis, kad rokdarbu pulciņš ir atsācis savu darbību, pa šo laiku ir paspēts taisīt auduma puķes un filcētas vilnas bumbiņas sausajā tehnikā. Vakar man bija ne no vieglākajiem uzdevumiem- iemācīt padsmit korporantes turku auklas tamborēšanai, kurām ir katrai savs tamborēšanas stils. Kāda no klātesošajām nokomentēja, ka man nav pareiza tamborēšanas tehnika. Tā kā pa brīvdienām ir jāiemācās tamborēt pareizi.

Tā kā šī ir mana pirmā darba nedēļa tālajā Mārtiņmuižā, tad uz pulciņu devos bezjēgā pārgurusi un bez visa nepieciešamā : jau gatavām turku auklām, riktīgā diega, šujamās un tamboradatas un pērlītēm. Un bez paraugmateriāliem ir grūti cilvēkiem radīt priekštatu , kas viņiem ir jātaisa. Lai arī esmu mācījusies runāt publikas priekšā, tomēr pedagoģiskā metodika man stipri pieklibo, jo domāšana man kā šizo info uztveres tipam, līdz ar to pērļošanu uztveru caur matemātisko prizmu, turku auklu appērļotās pērles, kvadrātisko auklu un pat peijotu uztveru kā 3D objektu moduļus, kā to uztver pārējie man ir tumša bilde. Vienu esmu sapratusi, ka katram var atrast īsto paskaidrojumu, tikai tā piemeklēšana nav 1-5 minūtes, vakar atradu pieeju tikai 3 cilvēkiem. Man par lielu prieku esmu spējusi apmācīt trīs meitenes, un katrai es šo tehniku stāstīju savādāk.

Mācīties , mācīties un vēlreiz mācīties, un īpaši no savām kļūdām. Materiālu ir jādefinē tā, lai tos iegādāties varētu gan vīrietis, gan rokdarbniece, gan mazs bērns. Lai savā starpā varētu runāt vienā līmenī, bez regulāriem viena un tā paša termina paskaidrošanu, tāpēc  ir jāuztaisa nopietna nodarbība ar sausu teoriju:

  1. Pērļu izejmateriāli, to īpašības un pielietojums
  2. Sēkliņpērles, to izmēri, ražotāji un galvenās atšķirības
  3. Furnitūras izejmateriāli, pielietojums un īpašības
  4. Diegi, stieples, makšķerauklas, to īpašības, stiprināšana, nobeigums un pielietojums.

Atgriežoties pie turku auklām, gribētos pieminēt, ka no izmantoto materiālu formas un izmēru attiecības mainās:

  • Auklas raksts
  • Diametrs
  •  Elastīgums un blīvums
  • Pērļu uzvēršanas shēmas cikls: 3+1 vai 4+1